رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی نیشابور از اعزام بالگرد جهت امدادرسانی و انتقال بیمار ۷۰ ساله با مشکل قلبی از درمانگاه روستای سالاری خبر داد.

مصطفی افشارنیک گفت: در ساعت ۱۰:۴۶ صبح بیست و نهم آبان ماه به دنبال تماس با مرکز ارتباطات اورژانس مبنی بر درخواست امدادرسانی و انتقال آقایی با مشکل قلبی آمبولانس پایگاه اورژانس جاده ای شهید برونسی(گلبو) به درمانگاه سالاری اعزام شد.

او ادامه داد: پس از رسیدن آمبولانس بر بالین مددجو و مشخص شدن مشکل حاد قلبی بیمار و پس از هماهنگی های لازم توسط مرکز ارتباطات اورژانس، بالگرد اعزام و توسط تیم پروازی اورژانس با مراقبت کامل به مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی ۲۲بهمن نیشابور منتقل شد و در حال حاضر در بخش قلب با هوشیاری کامل در بیمارستان تحت مراقبت می باشد.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی یاد آور شد: در صورتی که بیمار با مشکلی قلبی دارید ابتدا به بیمار آرامش داده و اطراف آن را خلوت نمائید و به هیچ وجه بیمار را وادار به راه رفتن نکنید و سریعا با شماره سه رقمی ۱۱۵ تماس بگیرید.

با تشکر از همکاران آقایان حسین رسولی،امین قدمیان،روح الله عربخانی،حسن بخشی نیا و حامد کارگزار و همکاران ارتباطات آقای جوریان و خانم ها سمیه سادات حسینی و شهرآبادی