رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی نیشابور از نجات جان دو مصدوم ۳۹ساله و ۴۰ساله از حادثه ارتفاعات چاه نسر توسط اورژانس ۱۱۵ خبر داد.

مصطفی افشارنیک گفت: در ساعت ۰۱:۰۹ صبح نوزدهم آبان ماه طی تماس با مرکز ارتباطات مبنی بر گاز گرفتگی۶ نفر در ارتفاعات چاه نسر، پایگاه های اورژانس ۱۱۵ شهر عشق آباد و عطائیه به محل حادثه اعزام شدند.

او ادامه داد: هنگام رسیدن کارشناسان اورژانس ۱۱۵ بر بالین مصدومین که توسط تیم  آتش نشانی و هلال احمر از محل خارج شده بودند متاسفانه ۴نفر(حدود ۳۰الی۴۰سال) به علت مسمومیت با گاز مونوکسید کربن فوت نموده بودند و ۲مصدوم دیگر بعد از انجام اقدامات اولیه درمانی  توسط کارشناسان اورژانس ۱۱۵ به مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی ۲۲بهمن انتقال داده شدند.

افشار نیک افزود: دو مصدوم در حال حاضر با هوشیاری کامل در بخش اورژانس بیمارستان ۲۲ بهمن بستری می باشند و به گفته مصدومین حادثه، این افراد به قصد معدن یابی (معدن طلا، یشم و...)  در حال کاوش بوده اند و تعداد ی از این افراد نیز غیر بومی بوده اند.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی اظهار داشت: به گفته شاهدان حادثه تعدادی از افراد نیز از محل حادثه (هنگام رسیدن نیروهای نظامی و امدادی)متواری شده اند.

با تشکر از همکاران آقایان علی فراستی،سعید کوهسرخی،علی ایروانی و قاسم پدر