با اعلام روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی نیشابور، به بیش از شش هزار و ۲۶۱ مصدوم تصادفی توسط اورژانس ۱۱۵ در ۹ ماه سال ۱۴۰۰ امداد رسانی شده است.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشکده علوم پزشکی نیشابور در گفتگو با روابط عمومی اورژانس ۱۱۵ گفت : در طول ۹ماه اورژانس ۱۱۵ نیشابور ۲۵هزار و ۱۳۲ ماموریت انجام داده است که از این تعداد ۱۶هزار و ۲۷۰ ماموریت شهری و ۸ هزار و ۸۶۲ ماموریت جاده ای بوده است.

افشار نیک افزود: در ۹ ماه سال  به ۱۸هزار و ۸۷۱ بیمار و مصدوم غیر تصادفی و ۶ هزار و ۲۶۱ مصدوم تصادفی امدادرسانی شده است.

او ادامه داد: بیشترین ماموریت های این مرکز به ترتیب مشکوک به کرونا با ۲۴۵۸مورد، قلبی با ۲۰۷۶مورد، کاهش سطح هوشیاری با ۱۸۹۳مورد، سقوط همتراز و غیرهمتراز با ۱۲۶۳مورد، تشنج با ۹۴۳مورد، تنفسی با ۸۸۲ مورد، افزایش فشار خون با ۶۲۱ مورد و زنان و زایمان با ۴۴۲ مورد در این ۹ ماه بوده است.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی ضمن اعلام هشدار نسبت به آمار بالای سوختگی و مسمومیت با مونوکسیدکربن در ۹ ماه که به ترتیب ۱۰۰ و ۵۷ مورد است اظهار نمود : تعداد چهارده هزار و ۷۲۳ بیمار و مصدوم به مراکز درمانی منتقل شده اند که ۵ هزار و ۸۴۱ مورد به بیمارستان ۲۲ بهمن، ۸ هزار و ۸۷ مورد به بیمارستان حکیم و ۷۹۵ مورد به سایر مراکز درمانی منتقل شده اند.