رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی نیشابور از افزایش بی سابقه اعزام به ماموریت بیماران کرونایی در مرداد ماه خبر داد.

مصطفی افشارنیک گفت::  اورژانس ۱۱۵ نیشابور در مرداد ماه سه هزار و ۴۸۰ ماموریت انجام داده است که از این تعداد ۷۶۰ مورد، ماموریت مشکوک به کرونا بوده است.

او ادامه داد: در مرداد ماه حدود ۲۰درصد از کل مأموریت‌های اورژانس ۱۱۵ را ماموریت های مشکوک به کرونا شامل شده که این آمار بیش ترین ماموریت اعزامی از زمان شیوع ویروس منحوس کرونا می باشد.

او افزود:با توجه به وضعیت بحرانی نیشابور در پیک پنجم کرونا و راه اندازی دو کلینیک موقت سرپایی عطار و حسینیه امام سجاد(ع)، ۶ کارشناس اورژانس ۱۱۵ روزانه و شبانه در حال خدمت رسانی به بیماران کرونایی در این مراکز می باشند.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی ضمن تشکر از کادر درمان که جهادگونه در حال خدمت رسانی به هموطنان هستند یادآور شد: از همشهریان عزیز تقاضا داریم هنگام خروج از منزل در هر مکانی از ماسک استفاده نمایند و ضمن رعایت فاصله اجتماعی از تجمعات و دورهمی های خانوادگی پرهیز نمایند تا با این اقدام، علاوه بر کمک به کادر درمان، شاهد عبور از این پیک باشیم.