‍ ♦️رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی نیشابور از تولد دو نوزاد عجول در آمبولانس های اورژانس ۱۱۵ نیشابور در کمتر از دو ساعت خبر داد.

♦️مصطفی افشار نیک گفت: ماموریت اول که در ساعت ۲۱:۲۱ دقیقه بیست و هشتم دی ماه در پی اعلام به مرکز ارتباطات مبنی بر شروع درد زایمان مادر باردار۳۴ ساله رخ داد، سریعا آمبولانس پایگاه اورژانس جاده ای حسن آباد به محدوده ی روستای چاه سالار-فدیشه اعزام شد و مادر باردار از خودروی سواری پراید تحویل گرفته شد و پس از انتقال مادر باردار به آمبولانس و انجام اقدامات اولیه با توجه به وضعیت اورژانسی، به علت فرا رسیدن زمان زایمان، نوزاد در جلو درب بیمارستان حکیم در داخل آمبولانس به دنیا آمد.

♦️افشارنیک افزود : مادر و نوزاد پس از زایمان و دریافت سایر اقدامات حمایتی در وضعیت عمومی مساعد توسط کارشناسان اورژانس به مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی حکیم انتقال داده شدند.
♦️افشارنیک ادامه داد: ماموریت دوم که بلافاصله در کمتر از ۲۰ دقیقه ساعت ۲۱:۳۷ دقیقه بیست و هشتم دی ماه رخ داد، طی اعلام به مرکز ارتباطات مبنی بر شروع درد زایمان مادر باردار، سریعا آمبولانس پایگاه درود به محل اعزام شد و پس از انتقال مادر باردار به آمبولانس و انجام اقدامات اولیه و با توجه به وضعیت اورژانسی،به علت فرا رسیدن زمان زایمان نوزاد در طول مسیر و حین انتقال به دنیا آمد.

♦️افشارنیک یاد آور شد: مادر و نوزاد پس از زایمان و دریافت اقدامات حمایتی در وضعیت عمومی مساعد توسط کارشناسان به مرکز آموزشی پژوهشی حکیم انتقال داده شدند.

♦️رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی نیشابور تصریح کرد: تکنسین های اورژانس ۱۱۵مهارت عملی گرفتن نوزاد، انجام مراقبت های تخصصی از مادر باردار در کابین آمبولانس، اقدامات پیش بیمارستانی در زایمان، خونریزی ها، مراقبت از مادر ‌باردار و نوزاد تازه متولد شده و فوریت های پزشکی در حاملگی های پرخطر را فراگرفته اند.

🔹با تشکر از همکاران عملیاتی آقایان علی عزیزآبادی،قاسم پدر،رضاخدره،محمد کمالی و همکاران ارتباطات آقایان رضا جوریان،محمد علی عبیری و جمال خیرآبادی و همکار mcmcآقای سعیدی