♦️رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی نیشابور از انجام یک هزار و۸۵۱ مورد خدمت رسانی توسط اورژانس ۱۱۵ نیشابور در دی ماه ۱۳۹۹ خبر داد.

♦️مصطفی افشارنیک گفت: تعداد ماموریت های اورژانس ۱۱۵ در دی ماه نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵ درصد کاهش داشته است.

♦️او ادامه داد: در این ماه ۳۳۷ نفر به علت حوادث ترافیکی مصدوم شده اند که نسبت به مدت مشابه، کاهش ۱۱ درصدی داشته است همچنین ۳ نفر در پی حوادث ترافیکی فوتی نموده اند.

افشارنیک افزود: در مجموع بیماران بیماران قلبی با ۱۹۹ مورد، کاهش سطح هوشیاری ۱۶۲ مورد، سقوط با ۱۰۱ مورد، مشکوک به کرونا با ۸۲ مورد، و تنفسی با ۸۲ مورد بیشترین تعداد ماموریت¬های مرکز مدیریت حوادث و فوریت-های پزشکی نیشابور در این ماه بوده است.

♦️او یادآور شد: تعداد هزار و ۶۶ بیمار و مصدوم به مراکز درمانی منتقل شده اند که ۵۳۳ مورد به مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی ۲۲ بهمن، ۴۶۹ مورد به مرکزآموزشی پژوهشی و درمانی حکیم و ۶۴ مورد به سایر مراکز درمانی منتقل شده اند.

♦️رئیس اورژانس ۱۱۵ نیشابور به ۲ سورتی پروازی بالگرد اورژانس ۱۱۵ و انتقال 2 نفر بیمار به بیمارستان در این ماه اشاره نمود.

♦️رئیس اورژانس پیش بیمارسانی نیشابور یاد آور شد که در تماس با اورژانس ۱۱۵ با حفظ خونسردی به سوالات کارشناسان مرکز ارتباطات اورژانس پاسخ داده و به راهنمایی های آنها توجه کنید زیرا در اکثر مواقع با انجام اقدامات ساده درمانی می توانید جان بیمار و مصدوم خود را نجات دهید.